Otoczenie

Otoczenie

Otoczenie 640 480 PsychologiaWnętrz

Dokonując analizy miejsca, tak jak już pisałam ostatnio rozpatrujemy jego otoczenie bliższe i dalsze, będące w zasięgu oku, na przykład nasz ogród,  w większej skali  patrzymy na obszar kilku kilometrów, i oczywiście rozpatrujemy wnętrze obiektu.

W warunkach miejskich znaczenie mają kształty budynków, ulic, te, które otaczają nasze miejsce zamieszkania, w naturalnym środowisku ocenia się krajobraz patrząc na obecność gór, ukształtowania terenu, rzek, zbiorników wodnych.

Usytuowanie budynku w relacji do ulicy lub wody (rzeki) może wpłynąć na pomyślność miejsca tj. na losy osób tam zamieszkujących.

Podaję przykład dobrego rozwiązania dla domu stojącego na końcu ślepej wewnętrznej ulicy.  Zbudowanie rondka pozwala na zwolnienie pędzącej energii po linii prostej, od drogi dochodzącej wprost do budynku.

rondkoblog

IMG 3096

Ostre kształty tworzą niekorzystną energię i wpływa to negatywnie na funkcjonowanie budynków, na które ostre kąty są skierowane. Nie kierowano się tutaj zasadą Feng Shui pozostawania w harmonii i zgodzie z otoczeniem. Mam nadzieję, że stawianie obiektów, nie będących zagrożeniem dla innych budynków, dobrze funkcjonujących z pozostałymi, w przyszłości będzie brane pod uwagę częściej niż dotychczas. Poniżej przykład budowli, której ostre krawędzie ( zaznaczone niebieskimi strzałkami) celują na blok mieszkalny po stronie przeciwnej.

przykład Reni

panorama

Nasza strona korzysta z plików cookies, głównie pochodzących z usług podmiotów zewnętrznych. Określ swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.