Ograniczenia, czy wyzwania w aranżacji w zgodzie z Feng Shui? Część 2

Ograniczenia, czy wyzwania w aranżacji w zgodzie z Feng Shui? Część 2

Ograniczenia, czy wyzwania w aranżacji w zgodzie z Feng Shui? Część 2 1920 2560 PsychologiaWnętrz

Domy/mieszkania mają swoją charakterystykę. W związku z zastałymi formami, to co nie jest korzystne zmieniamy. W jakim stopniu, różnie, zależy wszystko to od wykresów w danych przestrzeniach i tego co znajduje się na zewnątrz i wokół naszego miejsca. W mieszkaniu konsultowanym przeze mnie przestrzeń wskazuje ogólne tendencje do tworzenia zastojów, blokowania, co odzwierciedlać się może w życiu domowników. Zaradzić temu pomoże stworzenie wolnej przestrzeni w centrum, umiejscowienie czegoś bardzo dynamicznego np. koło na suficie, jako element ozdobny, taki jak zdjęciu idealnie pasujący.

Przy tej charakterystyce, gdzie wszystko długo ciągnie się, występują blokady, aby to zmienić, zminimalizować, dobrze, aby po domu biegał jakiś zwierzak np. kot, żeby „rozruszał energię”.

Na wejściu do mieszkania spotykamy się z konfliktem żywiołu drzewa i metalu, rozwiążemy go wykorzystując odpowiednie kształty w sektorze, gdzie znajdują się drzwi wejściowe. Potrzebny jest element żywiołu wody, coś w kształcie fali, tutaj będzie to wycieraczka z motywem fali w kolorze czarnym na niebieskim tle.

Przy wejściu po lewej stronie sektor jest odpowiedzialny za stronę finansową, najlepiej w tym miejscu jak najmniej ustawiać mebli, nie zajmować przestrzeni. Architekt świetnie zaaranżował tę powierzchnię, z minimalistyczną ilością mebli, ustawił małą, lekką szafkę. Zgodnie z moimi zaleceniami będzie tu umieszczona kaskada wodna.

Wyzwania są w gotowych mieszkaniach, i to inspiruje do znajdowania skutecznych rozwiązań!

QQ zdjpsy

Nasza strona korzysta z plików cookies, głównie pochodzących z usług podmiotów zewnętrznych. Określ swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.