Ograniczenia, czy wyzwania w aranżacji w zgodzie z Feng Shui? Część 1

Ograniczenia, czy wyzwania w aranżacji w zgodzie z Feng Shui? Część 1

Ograniczenia, czy wyzwania w aranżacji w zgodzie z Feng Shui? Część 1 2560 1920 PsychologiaWnętrz

Piękna niezagospodarowana jeszcze przestrzeń, ale ze swoimi ograniczeniami dotyczącymi powierzchni  już gotowych. Ściany postawione w określonym już układzie, instalacje już zrobione, więc niektóre pomieszczenia wymuszają odpowiednie funkcje. Kierunki usytuowania mieszkania, domu już są określone, wiadome, to wszystko składa się na pewne zawężenie rozwiązań w stworzeniu harmonijnej przestrzeni. Wciąż jednak można dużo zrobić, w przykładzie poniżej, mieszkania w starej kamienicy z 1904 roku.

Od strony południowo-zachodniej i zachodniej znajdują się duże piękne zaokrąglone okna. Światło wpadające z tej strony do pokojów to największe zadowolenie właścicielki, pragnącej korzystać z jak największej ilości naturalnego światła. Właśnie w tej naświetlonej przestrzeni znajduje się energia wpływająca na zdrowie i relacje z innymi. W związku z zaistniałym rozkładem energii sugerowałam zadbać o wyciszenie miejsc, ograniczenie ilości światła, zminimalizowanie  ruchu. Strefa ta wypada w jednym mniejszym pokoju i w części salonu.

W mniejszym pokoju zaproponowałam zrobienie sypialni, właśnie wtedy świetnie wspierane byłoby zdrowie jej i partnera.Właścicielka przyjęła jednak inne rozwiązanie, w mniejszym pokoju zaplanowała zrobienie jadalni.Natomiast w dużym pokoju, którego jedna część odpowiada za zdrowie miał powstać salon.

Jak to jest z punktu widzenia Feng Shui?

Jadalnia będzie wykorzystywana rzadko,  najprawdopodobniej dwa razy w roku na Święta, kiedy zjadą się dzieci, sama właścicielka jest zapracowaną kobietą, która często podróżuje, wiec spotkania raczej będą odbywać się poza domem.

Ruch w jadalni będzie w takim razie mały, postawienie dużego stołu, zajmującego znaczną przestrzeń, oraz powieszenie ciężkich aksamitnych zasłon, będzie też dobrym rozwiązaniem.

A w  części salonu odpowiadającego za zdrowie zaleciłam postawić dużą sofę narożnikową, oraz w tej części przysłaniać chociaż od czasu do czasu wpadające światło, i ograniczyć ruch powietrza, wieszając zasłony.

Ciąg dalszy rozwiązań w tym mieszkaniu opiszę w następnym wpisie za tydzień, a tymczasem, pięknego weekendu,  zapowiada się słonecznie i ciepło!

IMG 3140zdjecie

Nasza strona korzysta z plików cookies, głównie pochodzących z usług podmiotów zewnętrznych. Określ swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.