Feng Shui w biznesie

Feng Shui w biznesie

Feng Shui w biznesie 2560 1920 PsychologiaWnętrz

Dziś chciałam Wam zaproponować kontynuację wpisu z 19 maja, w którym pisałam o zmianach jakie zaproponowałam w firmie w ramach Feng Shui w biznesie.

Co zostało zrobione i jakie efekty przyniosło?

Skupiliśmy się na Feng Shui w trzech sektorach, które pokrywały kwestie będące tematem zmian. Jedna to  jest kwesta przychodów, druga kwestie pracownicze, trzeci aspekt to relacje szefa z pracownikami. Są to trzy aspekty, które zostały przeanalizowane pod katem Feng Shui w biznesie. Zaproponowałam zmiany w tych trzech dziedzinach.

Wspominałam w poprzednim wpisie, że w sektorze odpowiedzialnym za sprzedaż ( sektor ten określany jest po analizie Feng Shui), była postawiona ściana, która blokowała przepływ energii. Zaleciłam usunięcie tej ściany. Początkowo szef firmy nie zgadzał się z tym, decydując się na częściowe usunięcie jej, potem jednak dla uzyskania lepszych efektów cała ściana została zburzona i powstała wolna przestrzeń w tym miejscu. Wzmocnienie przyniosło zastosowanie czerwonego trójkąta oraz prawdziwy ogień: zapalane od czasu do czasu świece.

IMG 3382

W efekcie sprzedaż od kilku miesięcy ma tendencję wzrostową.

Wzmacnianie tej energii to wpływ nie tylko na finanse sensu stricto, ale na wydarzenia, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju   danej firmy, które pozwalają zweryfikować i zmienić jeśli coś funkcjonuje nieprawidłowo. W tym przypadku stwierdzono potrzebę weryfikacji procesów i kompetencji ludzi na strategicznych stanowiskach.

Relacje między pracownikami były kolejnym tematem. Zmiany, które zaleciłam to zasłonięcie okna, wyciszenie, zminimalizowanie natężenia ruchu z racji występującej tam energii. Kolor czerwony (działający z innego poziomu) zasłon jeszcze dodatkowo pomaga w tworzeniu zdrowych relacji. Wcześniejsze konflikty wśród pracowników przestały mieć miejsce.

IMG 3416

W kwestii wzmocnienia autorytetu szefa dobre rezultaty dało przekierowanie energii.

Zalecenia dotyczyły postawienia jako elementu ziemi brązowej donicy w kształcie prostopadłościanu. Jeśli nie chcemy okazywać tradycyjnych atrybutów Feng Shui, to może być właśnie reprezentowane przez donicę na wejściu do biura, tak aby już przed wejściem zmienić energię. Pracownicy wykazują większe zaangażowanie w pracę, i zaczynają dostrzegać profesjonalizm szefa, jest to jednak proces powolny, bo zmiany następują też w ludziach. Ale to już temat na kolejny wpis.

IMG 3397

Pragnę podkreślić, że Feng Shui w biznesie wspiera przedsiębiorców jako narzędzie w dokonywaniu zmian, jednak są one możliwe tylko dzięki wielkiej motywacji i determinacji właściciela. Jeśli i Ty widzisz w swojej firmie obszary do poprawy, zastanów się nad analizą Feng Shui dla firmy. Zadzwoń, porozmawiamy – to nic nie kosztuje.

Nasza strona korzysta z plików cookies, głównie pochodzących z usług podmiotów zewnętrznych. Określ swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.