W zgodzie z naturą

W zgodzie z naturą

W zgodzie z naturą 1920 2560 PsychologiaWnętrz

Piękno przyrody widzimy szczególnie latem, ogromny koloryt, rozkwit przeróżnych form roślin, krzewów, drzew. Zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego nas przyciaga przyroda,  dlaczego ją lubimy, odpoczywamy na jej łonie.

W przyrodzie wokół nas pojawia się tzw. ciag liczb Fibonacciego, zauważcie na przykład, że ilość płatków w róznych kwiatach w większości  jest właśnie liczbą Fibonacciego: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34….Jedna dodana do poprzedniej tworzy następną, dzielona przez poprzednią daje nam stałą liczbę.   Graficzna interpretacja tych liczb tworzy spirale, jaką widzimy patrząc na muszle.

Liczby te są wykorzystywane w tworzeniu harmonii, jaką pokazuje nam przyroda, architekci to wiedzą i wykorzystują w budowie domów, biurowców.

Wiemy teraz dlaczego tak trudno jest znaleźć 4 listną koniczynę?

Przyroda jest najwiekszą inspiracją dla mnie. Tutaj znajduję różne kolory i kształty, dopasowuję do wnętrza, tak, aby tworzyło piekną ozdobę. Ostatnia inspiracja irysami, postawiłam w wazonie szklanym na niebieskim obrusie,efekt poniżej, i jak? Ciekawie?

Nasza strona korzysta z plików cookies, głównie pochodzących z usług podmiotów zewnętrznych. Określ swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.