W jaki sposób Feng Shui w biurze może zmienić sytuację w firmie?

W jaki sposób Feng Shui w biurze może zmienić sytuację w firmie?

W jaki sposób Feng Shui w biurze może zmienić sytuację w firmie? 809 543 PsychologiaWnętrz

W ramach nowego międzynarodowego projektu Psychologia Wnętrz opublikowała wyłącznie dla Best Cyprus Properties.

Piękne biuro przyciąga uwagę klientów. Przestrzeń i aktywność wpływa na zwiększenie obrotów. Praca w takim biurze jest po prostu przyjemna, a zarówno właściciele, jak i pracownicy czują się w nim dobrze i  z przyjemnością przychodzą do pracy, w której harmonijnie łączą się energie przestrzeni.

Feng Shui biura

W biurze można wykorzystać  różne elementy, aby stworzyć przyjazna, piękną przestrzeń. Robiąc analizę feng shui  wykorzystujemy nowoczesne elementy, zwracające uwagę swoją oryginalnością, stwarzamy atmosferę tak, aby klienci wracali i abyś Ty, jako właściciel był postrzegany jako osoba wiarygodna, wzbudzająca zaufanie. Biuro jest wizytówką, a mając biuro z odpowiednią energią i odpowiednio wyposażone budujesz swoją markę.

Ważne kwestie z punktu widzenia Feng Shui

Kiedy analizujemy biuro pod katem feng shui, to co ma największe znaczenie to energia przy głównym wejściu. Idealnie, jeśli ona odpowiada charakterowi biznesu, a także rezonuje z finansowym dobrobytem danego okresu. Bardzo dobra lokalizacja to warunek sukcesu. Kolejną ważną dla firmy kwestią jest konieczność zapewnienia stabilności kadry pracowników – ograniczenie częstych rotacji. Podobna sytuacja sprzyja także stabilnej, przyjaznej atmosferze w biurze. Na dany aspekt można wpływać za pomocą różnych elementów, np. zadbać o część biura związaną z relacjami w zespołach, tak aby był on w harmonii. Dobra atmosfera w biurze robi dobre wrażenie na klientach. Zadowoleni klienci emanują dobrą energią, którą odczuwają przychodzący goście i inne osoby odwiedzające biuro.

Kolory w Feng Shui

Jeszcze jedna kwestia: odpowiednio dobrana kolorystyka. Wybór chłodnych lub ciepłych kolorów, w zależności od tego w jakim klimacie mieszkasz, gdzie znajduje się biuro.  Czy lepiej będzie bardziej ochłodzić przestrzeń, czy  raczej ją ocieplić? To wszystko trzeba wziąć pod uwagę. W feng shui używamy odpowiednich kolorów dla stworzenia harmonii – wybieramy je zgodnie z określonymi preferencjami.

Feng Shui miejsca pracy

Biurko szefa/właściciela firmy najlepiej, aby stało w miejscu sprzyjającemu zwiększeniu dochodów, czy dobrym relacjom z klientami, współpracownikami. Dla szefa niekorzystne jest miejsce związane z energią oszczędzania: takie miejsce lepiej przeznaczyć dla osoby , która szuka oszczędności w firmie.  Wskazówka: biurek nie stawiamy na linii drzwi wejściowe do pokoju, okno. To nie jest dobre ustawienie biurka.

Elementy Feng Shui w biurze

Złoty kolor przyciąga uwagę, to kolor bogactwa.  Może być wykorzystany np. na filiżankach, jako element ozdobny, czy w ramach obrazów. Jednak trzeba pamiętać o umieszczeniu  ich we właściwych miejscach: obraz w kwadratowej ramie będzie pasował w miejscu, gdzie kształtem będzie wspierał istniejący tam żywioł. Okrągłe filiżanki najlepiej też ustawiać w miejscu harminizującym inne elementem. Zieleń w biurze ( to piękny element, uwielbiam go)- kwiaty, rośliny ale one też muszą znaleźć swoje miejsce, aby współgrały z przestrzenią i pomagały energii miejsca. Zróbcie coś, co będzie nietypowe, przyciagajace wzrok, cieszące oko. To Podtrzyma energię całego biura i stworzy balans. To będzie odróżniać  Wasze biuro od pozostałych. Korzystajcie ze sztuki feng shui!

Wiem, że dla wielu osób sztuka feng shui jest jeszcze nie do końca zrozumiała dlatego bardzo gorąco zapraszam do kontaktu ze mną, z przyjemnością wszystko wyjaśnię.

Mój e:mail: elzbieta.j.gorska@psychologiawnetrz.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, głównie pochodzących z usług podmiotów zewnętrznych. Określ swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.