Alfabet Feng Shui od K do Z

Alfabet Feng Shui od K do Z

Alfabet Feng Shui od K do Z 592 800 Elżbieta Górska

 

K

Kobieta –  przypisywana do Yin w Feng Shui, tak jak min. noc, spoczynek, zimno, skurczenie, przeciwstawne jest yang łączące się z mężczyzną, dniem, ruchem, ekspansją. Zupełnie różne, ale żaden z tych elementów nie może istnieć bez drugiego, wzajemnie się uzupełniają i nie mogą bez siebie istnieć. Chińczycy uważają je za zasady równoważące i harmonizujące cały wszechświat.

 

 

 

lLiczby –  Czy już pisałam, że każdą analizę rozpoczynam od obliczeń liczby Ming Gua? Oblicza się ją na podstawie daty urodzenia (ale różnie dla mężczyzn i kobiet). To liczba o ogromnym znaczeniu – ona mówi o tym, czy będziemy czuć się dobrze w danym miejscu i decyduje  jakie kierunki w domu będą dla nas korzystne.

 

 

 

mMetal – Metal to jeden z 5 żywiołów Feng Shui. Potrzebujesz go wzmocnić? Może wykorzystasz poniższe pomysły: 1. Pomaluj ściany w pokoju na kolory tego żywiołu, czyli biały, szary, 2. Wykorzystaj metalowe oprawki do zdjęć czy metalizowane ramy obrazów, 3. Może w Twoim wnętrzu sprawdzą się kute, półokrągłe elementy?  To świetny materiał na balustradę schodów, barierkę na balkonie albo kute ozdoby (np. podkowa). To tylko początek listy… mam nadzieję że Cię zainspirowałam.

 

 

 

n

Nowoczesność (Nowoczesne Feng Shui) Wprowadzając tradycyjne Feng Shui do naszego domu, nie musimy używać tradycyjnych symboli. Świat poszedł na przód i zamiast żab i smoków, symboli chińskich, zrozumiałych dla tamtej kultury,  możemy używać nowoczesnych materiałów – otaczajmy się pięknymi przedmiotami, dbając jednak aby wzmacniały naszą energię.

 

 

 

o

Ogród – Ogród jest przedłużeniem domu i naszej przestrzeni. Zadbany ogród będzie cieszył oko, ale też może odpowiadać za wsparcie energii. Potrzebujesz wzmocnić korzystną gwiazdę wody – może zdecydujesz się na mini fontannę w ogródku? A jeśli nie masz ogrodu, to pamiętaj, że balkon czy parapet to też trochę ogród, tylko malutki.

 

 

 

p

P jak pamiętamy- Hmm, taka myśl na dziś… To ważne, abyśmy pamiętali – o bliskich nam osobach, o miłych chwilach, o wakacjach nad morzem, czy pięknych i ważnych uroczystościach. Pielęgnujmy wspomnienia, by mogły oddać nam swoją dobrą energię, kiedy będziemy mieć gorszy dzień.

 

 

 

Rośliny – rFeng Shui kocha rośliny! Tłumaczymy na obrazkowy:  ☯️ ? ?. Rośliny wnoszą życie i dobrą energię – kwiaty na parapecie, czy mini ogródek ziołowy w kuchni – wszystkie są mile widziane, ważne tylko gdzie je postawicie. Z roślin doniczkowych polecam szczególnie drzewko szczęścia, gardenię białą (moja ulubiona!), fiołek alpejski i begonię. A w ogrodzie można poszaleć z większymi połaciami kolorów, mój kot wybiera mini goździki to te różowe  🙂

 

 

s

 

Świadomość – czy wiesz, że…tradycyjne Feng Shui zaczyna się od analizy środowiska zewnętrznego, bo chodzi o to, aby żyć w zgodzie z naturą, środowiskiemnaturalnym, czyli wykorzystać góry, wody, drzewa tak, aby wspierały nas. Gromadzimy energie i właśnie świadomie dystrybuujemy ją.

 

 

 

tTempo – Czy Wam też doskwiera jak szybko pędzimy przez życie? A może by tak zwolnić, odpuścić niektóre obowiązki i znaleźć czas by odpocząć… Przysiądź w ogrodzie czy parku, opatul się kocem i rozkoszuj się jesienią z filiżanką kawy lub herbaty w dłoni. Pomóż sobie odnaleźć równowagę i spokój.

 

 

 

uUwierz! To nie jest tak, że wystarczy harmonijnie umeblować swoje mieszkanie. Nie jest też tak, że wystarczy postępować zgodnie z popularnymi poradami. Bo najważniejszym jest żeby otworzyć się i UWIERZYĆ w energię, która może nam pomóc osiągnąć harmonię i równowagę wpływając na nasz dobrostan w wielu dziedzinach życia.

 

 

 

wWoda – Wszyscy wiemy, że woda jest niezbędna do życia, Feng Shui również docenia jej moc: Feng Shui tłumaczy się dosłownie jako „wiatr i woda”. Woda gromadzi energie ?( jakąs buzie zw z gromadzeniem), gasi ogień i odżywia drzewo. Reprezentuje ją kolor niebieski we wszystkich odcieniach lub czarny, faliste kształty i oczywiście zbiorniki wodne (akwarium, fontanna – także mała domowa), zaś w ogrodzie może być wyrażona nie tylko przez wodę, ale też zaokrąglony bieg ścieżek przypominający meandry rzeki. W nowoczesnym świecie to droga jest wirtualną wodą.

 

 

zZima – Czy myśleliście kiedyś, jak pory roku wpływają na naszą energię i samopoczucie? Na pewno macie swoją ulubioną porę roku, dla niektórych to lato, dla innych wiosna. A kto lubi zimę? Jeśli urodziłeś się zima to rosną szansę, że czerpiesz radość ze śniegu i mrozu, a chłodny błękit nieba w połączeniu z radośnie skrzącym śniegiem wprawia Cię w dobry humor. Jeśli nie? Nie martw się?, po zimie przyjdzie wiosna?, a analizę Feng Shui możesz zamówić o każdej porze roku.

 

 

 

ZywiolyŻywioły – Filozofia Feng Shui opiera się na ŻYWIOŁACH i takim uzyskaniu przepływu energii między nimi, aby uzyskać harmonię i równowagę. Idealnie jeśli możemy skorzystać z tej wiedzy na etapie podejmowania decyzji. Czy to dobre miejsce na dom czy mieszkanie? Czy lepiej umiejscowić sypialnię od północy czy południa? A gdzie łóżeczko w pokoju dziecka? Z tymi pytaniami najlepiej zmierzy się profesjonalny konsultant Feng Shui. A co jeśli już za późno na zmianę decyzji? Tu też można pomóc: zmienić przeznaczenie pokoi, poprzestawiać meble albo zrównoważyć panującą w nich energię odpowiednimi dodatkami. Jeśli interesują Cię takie konsultacje, służę pomocą.

 

 

 

 

Nasza strona korzysta z plików cookies, głównie pochodzących z usług podmiotów zewnętrznych. Określ swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.