Jak dobrać kolory zgodnie z zasadami feng shui? Poznaj zasady

Jak dobrać kolory zgodnie z zasadami feng shui? Poznaj zasady

Jak dobrać kolory zgodnie z zasadami feng shui? Poznaj zasady 2560 1707 Elżbieta Górska

Czym jest feng shui?

W filozofii Wschodu to energia środowiska. Energia przestrzeni, w której żyjemy i pracujemy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Będąc świadomym swojego otoczenia, możesz zdecydować, jaki wpływ będzie miało na ciebie. To co manifestujemy w życiu, rozpatrujemy z trzech poziomów: CZŁOWIEK i siła jego umysłu, jego decyzje, NIEBO urodzenie w konkretnym dniu i godzinie, mamy potencjał konkretnych predyspozycji, talentów, ZIEMIA przestrzeń, gdzie mieszkamy kierunki, daty budowy, wprowadzenia to tworzy feng shui.

Czy możemy sobie i innym pomóc, mając dobre feng shui? TAK

Co to jest feng shui?

Feng shui to w tłumaczeniu wiatr i woda. I o to chodzi w aranżacji wnętrza i przestrzeni wokół, aby były odpowiednie proporcje między gromadzeniem(rola wody) i ruchem(rola wiatru). Feng shui jest o gromadzeniu, transporcie i dystrybucji energii, tam, gdzie chcemy, aby ona była. Feng shui powstało na bazie obserwacji Mistrzów, którzy przez lata obserwowali środowisko, badali zależności między górami, wodą, osadami, ludźmi, wiatrem, kierunkami geograficznymi, porami dnia, porami roku. Poznawali działanie natury, które znajdowało potwierdzenie w rzeczywistości. Feng shui to wiedza, która ma w sobie elementy nauki, statystykę. Dlatego wierząc lub nie, jeśli w sektorze 9 tzw, górskiej, będzie płynęła rzeka prawdziwa, lub wirtualna, czyli będzie to ulica o dużym natężeniu ruchu, będą kłopoty ze zdrowiem w takim domu.

Jakie są podstawowe zasady feng shui?

Poprzez aranżacje zgodnie z feng shui, przywracasz przepływ, harmonię, urządzasz przestrzeń, aby zgodnie z funkcjami i wykresem było yang, albo yin. Wykres wędrujących gwiazd daje wskazówki co do szczegółów aranżacji,  aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem.

Jakie kolory są korzystne z punktu widzenia feng shui?

Natura, żywioły, kolory, słońce, wiatr, woda wszystko to bierzemy pod uwagę w analizie feng shui. Kolory są wykładnikiem kilku czynników: wykresu feng shui, upodobań klientów, konkretnych funkcji.

W jaki sposób można sprawdzić, czy kolor jest zgodny z zasadami feng shui?

W feng shui kolor jest powiązany z pięcioma podstawowymi elementami – drzewem, ogniem, ziemią, metalem i wodą. Na przykład, energetyczny czerwony  jest związany z ogniem, zielony z żywiołem drzewa, niebieski z wodą, kolor biały z metalem itd. Ważne jest, aby dopasować kolor do odpowiedniego elementu w określonym obszarze domu lub pomieszczenia.

Jak dobrać kolory do wnętrza zgodnie z feng shui?

Staraj się wyważyć energię poprzez stosowanie różnych kolorów w pomieszczeniu. Unikaj nadmiaru jednego koloru, ponieważ może to prowadzić do nierównowagi energetycznej. Dobieraj kolory tak, aby tworzyły one harmonijną całość.  Nie zapominaj o swoich własnych preferencjach i potrzebach. Dobieraj kolory, które sprawiają, że czujesz się komfortowo i dobrze w swoim otoczeniu. Pamiętaj, że głównym celem feng shui jest tworzenie harmonii i równowagi w przestrzeni życiowej. Najlepiej jest się skonsultować z ekspertem, który sporządzi dokładny wykres twojego domu, i na tej podstawie zarekomenduje odpowiednią kolorystykę.

Nasza strona korzysta z plików cookies, głównie pochodzących z usług podmiotów zewnętrznych. Określ swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.