Feng Shui – czym jest, zasady oraz jak stosować?

Feng Shui – czym jest, zasady oraz jak stosować?

Feng Shui – czym jest, zasady oraz jak stosować? 2560 1707 Elżbieta Górska

Lubię te powroty do podstaw, dla mnie to istota feng shui, którą dobrze jest przypominać sobie.

Feng shui to chińska sztuka aranżacji przestrzeni  i otoczenia, w taki sposób, aby promować harmonię i równowagę energii życiowej, zwanej „chi”. Poprzez odpowiednią organizację przestrzeni,  rozmieszczenie funkcji, przedmiotów w otoczeniu, zastosowanie odpowiednich kształtów i kolorów można wpływać pozytywnie na dobre samopoczucie, bogactwo, zdrowie i szczęście mieszkańców.

Zasady feng shui

Zasady feng shui obejmują wprowadzenie harmonii przestrzeni poprzez odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń, aktywizacji jednych, wyciszanie innych, usytuowanie mebli, właściwe kolory i elementy dekoracyjne, mające na celu promowanie korzystnej dla mieszkańców energii. Istotą jest równowaga yin i yang, dobór korzystnych kierunków, eliminacja zatorów oraz dbałość o czystość i porządek w otoczeniu.

Harmonia wnętrz z zasadami feng shui

Harmonia wnętrz z zastosowaniem feng shui to podejście do aranżacji przestrzeni, i otoczenia,  które wykorzystuje starożytne chińskie zasady harmonii, równowagi i energii. Oto kilka wskazówek dotyczących harmonii wnętrz. Dobrze jest sprawdzić u siebie w domu.

W domu bardzo ważne jest ustawienie swobodnego przepływu energii w sypialni, ponieważ sypialnia jest miejscem gdzie spędzamy większą część naszego życia.

Unikamy w tym pomieszczeniu elementów, które wzmacniają yang, np. lustro. Czasami okazuje się po sporządzeniu szczegółowej analizy, że potrzebny jest żywioł drzewa, wtedy rekomenduję postawić kwiatek, wybierając te, które dostarczają tlen, np.sansewieria. Filozofia feng shui mówi, że przy planowaniu  przestrzeni sypialni w swoim domu wzmacniamy yin, stwarzamy, przytulną, spokojną strefę.

W domu dobrze urządzić przestrzeń, tak, aby wykorzystać dobre kierunki do pracy, gotowania, i spania.

W środku domu pozostaw wolną przestrzeń.

Dla stworzenia domu wg feng shui, zalecam skorzystanie z usług specjalisty i przygotowanie indywidualnego wykresu feng shui z zaleceniami rozwiązań dla Twojego domu. Stanowi to  inwestycję na lata. Profesjonalne wsparcie może być kluczowe w zapewnieniu równowagi i efektywności w różnych aspektach życia, zarówno osobistego, jak i zawodowego.

 

Nasza strona korzysta z plików cookies, głównie pochodzących z usług podmiotów zewnętrznych. Określ swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.